VÍTEJTE U MĚ NA BLOGU =)
DOUFÁM, ŽE KDYŽ UŽ JSTE SEM ZAVÍTALI, BUDE SE VÁM TADY ASPOŇ LÍBIT =)
PROSÍM, ZANECHTE NĚJAKÝ KOMENTÁŘ, TO JE PRO BLOGERA PŘECE JEN TA NEVĚTŠÍ ODMĚNA =)

Helppes
REKLAMY PIŠTE POUZE SEM

Richelle Mead- Sukuba 1: Trápení

6. září 2011 v 14:00 | Brynth |  Kniha=skvělý přítel člověka =)
Anotace:
Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností? Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena! Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného... a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem...
----------------------Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst snad od té doby, co jsem ji viděla v knihkupectví. Nakonec jsem si ji nekoupila, nakupilo se mi plno jiných výdajů, a tak jsem na ni téměř zapomněla.
Minulý týden jsem ovšem (jako každý měsíc) zavítala k nám do knihovny a tam mě na poličce čekalo překvapení. Obálka ,,Sukuby" jako by mě přímo volala =D Tak jsem neváhala a sáhla po ní.

Začetla jsem se do ní s chutí. Protože, musím přiznat, upíři a vlkodlaci mi už lezli i ušima. Po Stmívání, Pravé krvi, Škole noci a Upířích denících toho už bylo moc, potřebovala jsem knihu s námětem fantasy, ovšem s úplně jinou zápletkou.

Georgina je mladá žena, vypadá asi na 30 let, je ovšem stará už několik století. Vyměnila svou smrtelnost a svou duši za napravení jediné chyby, kterou kdy udělala. Chodí po světě a ,,živí" se energií lidí, je totiž sukuba, ženský démon.
Zoufale se brání tomu, aby se do někoho zamilovala, protože v jejím vztahu neexistují doteky, důvěrnosti ani něžnosti. Jakmile se totiž nějakého muže dotkne, automaticky z něj začne čerpat energii.
Má spoustu přátel mezi nadpřirozenými bytostmi, například arcidémona, upíry či anděla. Naproti tomu ale pracuje v knihkupectví, obklopena smrtelníky.

Na tomto díle se mi líbil samozřejmě líbil námět. Žena- démonka-, která tou démonkou vlastně být nechce. Nesnáší své poslání, a když nemusí, neplní ho. Kvůli tomu má se svými nadřízenými nemalé problémy.
Její ,,klidný" život (řečené s trochou nadsázky) se změní, když se u nich v knihkupectví objeví její oblíbený spisovatel. Georgina totiž miluje knihy. Do toho začnou městem otřásat vraždy nadpřirozených bytostí a vypadá to, že vrah se o Georginu nějak podezřele moc zajímá.

Jediná věc, která mě na knize překvapila, bylo otevřené popisování sexuálních scén. Nejsem žádná puritánka, ale musím přiznat, že v žádném jiném díle jsem na něco podobného nenarazila. Ovšem brzy jsem se tomu přestala divit, protože jsem si uvědomila, že sex prostě k sukubě patří, je to její způsob, jak dosáhnout, čeho si zamane.
A také, nevím, jestli jsem divná, ale mně už po přečtení pár kapitol došlo, kdo je vrah =D To nekecám, opravdu jsem si to myslela. Pak už jsem příběh nečetla s takovým napětím, ale i tak jsem se do něj dokázala pořádně ponořit.
Další věc, se kterou jsem měla zpočátku trochu problém, byla jména. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala, kdo je kdo.

Autorka, známá ságou ,,Vampýrská akademie", dokázala vytvořit napínavý příběh, lišící se v dnešní době od většiny, které jsou k dostání na trhu. Vedle upírů svět démonů opravdu vynikne a myslím, že už jen tím dokáže nalákat spoustu lidí k přečtení.

Celkově ale hodnotím kladně, moc se těším na další díl =) Nemůžu se dočkat, jak se bude vztah Georginy a Setha (spisovatel) vyvíjet. Zakázaná a nemožná láska je vděčným tématem. Také tohle dělá dílo ,,Sukuba" výjimečným =)

Hodnocení: 9/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama