VÍTEJTE U MĚ NA BLOGU =)
DOUFÁM, ŽE KDYŽ UŽ JSTE SEM ZAVÍTALI, BUDE SE VÁM TADY ASPOŇ LÍBIT =)
PROSÍM, ZANECHTE NĚJAKÝ KOMENTÁŘ, TO JE PRO BLOGERA PŘECE JEN TA NEVĚTŠÍ ODMĚNA =)

Helppes
REKLAMY PIŠTE POUZE SEM

Srpen 2011

Kresba: Enrique Iglesias

30. srpna 2011 v 20:36 | Brynth |  Když se spojí tužka a má fantazie =)
Tentokrát jsem se pustila do kresby zpěváka jménem Enrique Iglesias =) A poprvé jsem kreslila bez předlohy, pouze jsem občas jukla do počítače =)
Vím, že je hodně co zlepšovat a věřte mi, že se snažím =) Důležité ale je, že mě to baví, ne? ;)


Prosím, pomůžete?

28. srpna 2011 v 11:14 | Brynth |  Vše okolo blogu
Dobrý den, návštěvníci....
Chtěla bych vás poprosit o pomoc....
Už si připadám jak totální blbeček, protože mi v poslední době nejdou na žádný blog vkládat komentáře. A nejen to, dokonce se mi ani neodešle zpráva autorovi, vždycky se mi nahoře objeví: VYPLNĚNÝ SOUČET JE NESPRÁVNÝ. Možná je řešení banální a já jsem ho jen nenašla, takže mohli byste mi někdo, prosím, poradit? Už jsem zoufalá =(


Ať žije vějíř =D =D

24. srpna 2011 v 21:46 | Brynth |  Zprávičky ode mě
Dobrý letní večer =)

Zdravím všechny návštěvníky =) Zajímalo by mě, jestli i vy marně vymýšlíte, jak se u notebooků a počítačů aspoň trochu ochladit =D Já tu mám ledové pití, vějíř a obrázky zasněžených Alp =D
Jak řešíte tenhle ,,hicák" vy??

Já vím, opět jsem se dlouho neozvala, ale jak teď celý den paří sluníčko, nehnu se od bazénu =D Voda, to je moje =D
Jenom v pátek jedu s kámoškou do Jistebnice, kde se bude konat tradiční loučení s prázdninami, hrát mají UDG a Jaksi Taksi, takže chybět prostě nemůžu =D Jen cestu sama sobě nezávidím, než tam dorazíme, budeme pečené.... =/

Původně jsem chtěla napsat článek na ,,Téma týdne", ale došlo mi, že nic inteligentního bych ze sebe stejně nevyplodila =D A za nějaký nicneříkající článek byste mě mohli ,,ukamenovat", takže riskovat to nebudu =D

No, mám připraveno pár článků, ale nějak se nemůžu přinutit k tomu, abych je napsala =D Ovšem, donutím se, slibuju =D

Mějte se zatím krásně a užívejte si slunečného počasí =)

Karolina Limrová: Dvě zrcadla

10. srpna 2011 v 16:04 | Brynth |  Kniha=skvělý přítel člověka =)
ANOTACE
Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Joshua spatří Katinu tvář poprvé v prastarém zrcadle, které objeví na půdě chátrajícího sídla. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho duši se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu to nestačí? Co když víc než po lidské krvi začne toužit po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít něco víc než její úsměv? V romantickém příběhu s prvky fantasy se v rychlém sledu událostí střídají promluvy obou hlavních hrdinů a my sledujeme napínavý děj ze dvou úhlů pohledu. V knize najdeme všechny atributy spojené s tímto žánrem; především však rozehrává odvěké téma o síle lásky a boji dobra se zlem.1)
-------------------------------
Jedno deštivé odpoledne jsem opět zavítala do naší městské knihovny. Automaticky mé kroky zamířily ke stojanu s novinkami. Pohledem jsem přejížděla hřbety nových přírůstků do ,,knihovnické rodiny" a namátkově jednotlivé vytahovala.
Najednou jsem v ruce držela středně tlustou knihu, jejíž obálka hlásala název ,,Dvě zrcadla".
Se zájmem jsem se začetla do záložky.

Je sice pravda, že děl o upírech jsem už za sebou měla dost, ale několik věcí mědonutilo si knížku odnést domů.
První, fantasy příběh pochází od české autorky.
Druhý, stará zrcadla, zvláštním způsobem sepjatá a třetí, může se člověk po sáze STMÍVÁNÍ dozvědět ještě něco nového?

Okamžitě jsem se do příběhu začetla.
Několik staletí starý upír cestuje z jednoho státu do druhého, jelikož postrádá veškeré bývalé rysy své lidskosti. Bezprostředně po proměně totiž neovládl svou touhu po krvi a první obětí se stala jeho milovaná manželka. S touto chybou se Josh nikdy nesmíří.
Nastěhuje se do starého rozlehlého domu, ve kterém na půdě objeví prastaré zrcadlo. Když se do něj poprvé podívá, uvidí cizí pokoj, obývaný krásnou mladou dívkou….
Tady příběh začíná, zde se necháme vtáhnout do děje a s napětím sledujeme jejich cestu ke sblížení, nalezení a snaze nenechat se rozdělit.

Neříkám, že se mi příběh nelíbil. Naopak, samotné téma byla nesmírně zajímavé, tedy až na konec. Předtím, než dám průchod svým pocitům a napíšu, co se mi líbilo a co ne, říkám: TOHLE JE JEN A JEN MŮJ NÁZOR. Nikomu ho nevnucuji, každý máme právo volby a každý mámě i jiný vkus.
Vadilo mi, že asi ve třech čtvrtinách knihy se děj začal až moc podobat Stmívání. Jsem si téměř jista, že tohle nebyl autorčin záměr. Jenže v dnešní době, kdy je svět knih kolem nás plný nadpřirozených a bájných bytostí je hodně těžké napsat něco nového.
Upír snažící se nezabíjet lidi, živící se zvířecí krví. Snaha jiného upíra/upírky o zabití jeho milované a konečně: Katina zoufalá žádost o proměnu. Mohla bych pokračovat, ale tohle je asi to, co mě nejvíc udeřilo do očí, jak se říká.
Samotná plynulost děje mě též zaskočila. Všechno šlo na můj vkus až moc rychle. Scény, nad kterými by se měl čtenářům tajit dech, se udály na 2 stránkách, někdy pouze na jedné. Myslím, že trocha rozvinutí by této, jinak velmi dobré knize, neuškodila.

Byla jsem na ,,Dvě zrcadla" zvědavá také proto, že sama se pokouším napsat knihu. A bylo pro mě zajímavé půjčit si FANTASY od české autorky. U nás se dílům s touto tématikou moc spisovatelů nevěnuje.

Kniha je též plná vnitřních monologů, dostáváme možnost nahlédnout do nejniternějších pocitů postav a tím si můžeme udělat lepší představu o jejich charekteru. Troufám si tvrdit, že to je jeden z důvodů, proč situace nejsou tak rozepsané. Zde je hodně prostoru věnovaného právě myšlenkovým pochodům.

Samotný konec mě moc nepřekvapil, tak nějak jsem předpokládala, že to tak dopadne.
Mrzí mě jen jedna věc. Že jsem se ani nestačila do knížky začíst, a už tu byl konec.

Když to shrnu….
Námět o dvou zrcadlech, propojených silnou magií, a dvou bytostech, které k sobě hledají cestu, je skvělý, opravdu. Tohle se nikdy neomrzí. Napsané je to též poutavě, Karolina, ač je to její knižní prvotina, ukázala, že talent má. Ale podle mého názoru je obrovská škoda, že děj není trochu propracovanější….

Hodnocení: 7/10

Natáčení Partičky =)

10. srpna 2011 v 14:32 | Brynth |  Zprávičky ode mě

Dobré odpoledne =)
Máme středu, srpen už začal a volno se nám pomalu a jistě krátí....

Včera jsem se s mamkou vypravila do Prahy. Nejen za památkami, hlavním cílem bylo totiž od 19:00 divadlo LA FABRIKA, kde se konalo natáčení improvizované show zvané ,,Partička". Myslím, že někteří z vás moc dobře ví, o co jde ;)
Tento pořad jsme začaly sledovat na slovenské Markíze asi před dvěma lety. Dodnes si pamatuji, jak jsem jednou toužebně pronesla: ,,Jak já bych tohle ráda viděla někdy naživo!"

Po několika měsících pak v tomto pořadu hostoval Michal Suchánek a Richard Genzer. Tak nějak spíš bezděky mi proběhlo hlavou, že by je třeba mohlo napadnout přinést tuto show i k nám do Čech.... =)

A, k našemu údivu a nadšení, se tak skutečně stalo! =)
Daniel Dangl, tvůrce a moderátor pořadu, souhlasil s uvedením na našem území, a tak jsem neváhala a lístky si obstarala. Tedy, byla to fuška, protože o ně byl neskutečný zájem, ale měla jsem prostě štěstí, takže jsme mohly vyrazit.

Odpoledne jsme strávily procházkou po Praze a večer dostala má bránice neuvěřitelným způsobem zabrat. Takhle jsem se ještě nikdy nezasmála, opravdu =)
Jsem vděčná za to, že jsem měla možnost u tohohle být, protože naživo je to něco úplně jiného, než když se díváte na televizi. Dýchá na vás ta kouzelná atmosféra, nadšení lidí okolo se přenáší i na vás, a když je navíc před vámi tak skvělá skupina herců, je zážitek zaručen =)

Účinkující:
Ondra Sokol
Igor Chmela
Michal Suchánek
Richard Genzer

Moderátor: Dano Dangl
Hudební doprovod: Marián Čurko