VÍTEJTE U MĚ NA BLOGU =)
DOUFÁM, ŽE KDYŽ UŽ JSTE SEM ZAVÍTALI, BUDE SE VÁM TADY ASPOŇ LÍBIT =)
PROSÍM, ZANECHTE NĚJAKÝ KOMENTÁŘ, TO JE PRO BLOGERA PŘECE JEN TA NEVĚTŠÍ ODMĚNA =)

Helppes
REKLAMY PIŠTE POUZE SEM

Harry Potter a Relikvie smrti, č.2

21. července 2011 v 20:05 | Brynth |  Co jsem zhlédla

Je to tak, skutečně právě v kinech běží poslední díl této oblíbené ságy .
7dílný boj lorda Voldemorta a Harryho se konečně završuje, všechno finišuje.

Vyrazily jsme s kamarádkami hned na premiéru, protože jsme se nemohly dočkat, jak David Yates převedl knihu do filmové podoby.
Znala jsem knižní předlohu, ale z vlastní zkušenosti vím, že málokterý film se vyrovná originálnímu příběhu. Proto jsem do kina šla už s tím, že úplně odvařená nebudu.
Přiznám se vám, že z filmového zpracování se mi nejvíc líbila I, II a IV. Zbytek byl na mě až moc pochmurný. Možná, kdybych nečetla všechny díly, z filmů bych byla nadšená, ale takhle už jsem se na to nedokázala dívat tak nekriticky.

Vzhledem k tomu, že k návštěvě kina jsme zvolily den premiéry, dalo docela fušku sehnat pořádná místa. Nakonec jsme ale našly téměř prázdný sál, navíc ve 3D, na což jsem byla velice zvědavá. Harry Potter ve 3D? Wau =)
Ani mi příliš nevadilo, že nám prezentovaný snímek byl už v českém dabingu, za poslední díly jsem si zvykla natolik, že mi to už ani nepřišlo.

Konečně se setmělo a před očima se nám začalo odehrávat velké finále.
Už z prvních minut jsem byla nadšená. Čelist mi poklesla, když jsem viděla ty úžasné triky, které celým filmem prostupovaly. Banka u Gringottů, trezor Belatrix Lestrangeové a konečně: BITVA O BRADAVICE. To jsou jen jedny z mnoha scén, při kterých se mi doslova tajil dech.

Jenom jsem jaksi zjistila, že knihu už si pořádně nepamatuji, takže si ji budu muset přečíst znova =D
Několikrát mi během filmu i zvlhly oči. Ale kdyby jen zvlhly, dokonce slzy se mi rozutekly po tvářích a jenom jsem se ze všech sil snažila nezačít fňukat. Ano, plakala jsem už při četbě Snapeovy smrti, ale vizuálně převedené to pro mě bylo silnější. Hlavně jeho vzpomínky, které Harry dostal k dispozici těsně předtím, než profesor lektvarů vydechl naposledy.

Scéna, při které mi dokonce naskočila husí kůže, byla Harryho ,,smrt". Mrazení mi prostupovalo celým tělem, a když se Voldemort objevil přede všemi přeživšími studenty a profesory z Bradavic s mrtvým Harrym v Hagridově náruči, hltala jsem každou sekundu. Jsem asi dost velká citlivka, ale to jsem brečela zas. Tentokrát dojetím. Nevillův proslov mě prostě dostal….

Jediným překvapením pro mě byl úplný závěr.
Ten se odehrává o 19 let později, kdy Harry s Ginny odvádějí svého syna na nástupiště 9 a 3/4. Jeho první rok v Bradavicích.
Tak nějak jsem si představovala, že si ,,dospěláky" zahrají jiní herci, ale opak byl pravdou. Přiznávám, namaskovaní byli dobře, ale přece jen jsem nějak nemohla uvěřit, že by jim bylo ke 40.
Ale tohle byla tak jediná věc, která mi úplně neseděla.

Celkově hodnotím velmi kladně. Dokonce bych se nevzpírala vyrazit na finále znovu =)

Hodnocení: 10/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama