VÍTEJTE U MĚ NA BLOGU =)
DOUFÁM, ŽE KDYŽ UŽ JSTE SEM ZAVÍTALI, BUDE SE VÁM TADY ASPOŇ LÍBIT =)
PROSÍM, ZANECHTE NĚJAKÝ KOMENTÁŘ, TO JE PRO BLOGERA PŘECE JEN TA NEVĚTŠÍ ODMĚNA =)

Helppes
REKLAMY PIŠTE POUZE SEM

Danielle Trussoniová: Angelologie

31. května 2011 v 20:52 | Brynth |  Kniha=skvělý přítel člověka =)
ANOTACE
Mladá jeptiška Evangeline žije tichým řádovým životem, dokud nedostane dopis s podivnou žádostí. Kdosi pátrá po šedesát let staré korespondenci mezi matkou představenou a slavnou mecenáškou Rockefellerovou. Ukáže se, že za druhé světové války podporovala skupinu angelologů - sdružení, které se snaží zničit vlivnou síť zlých, zákeřných Nefilim, potomků andělů a lidí. Mezi angelology patřili i rodiče Evangeline a je teď na ní, aby se postavila zločinným Nefilim a odhalila pravdu o šokující minulosti své rodiny.1)
------
Podle mého soukromého názoru by podtitul díla mohl být tento: ,,Pohled na anděly trochu jinak".
Jistě i vy patříte mezi lidi, kteří si pod slovem,,anděl" představí drobnou postavu v bílém hábitu, zalitou jasným světlem, vyzařující klid a harmonii, s párem křídel bílých jako sníh.

Tato kniha vás z tohoto omylu vyvede hned na začátku.

Co na tom, že pohled v tomto díle je dost založen na Bibli? Nemusíte být věřící, aby se vám děj líbil, aby vás zaujal. Já mezi věřící nepatřím, přesto jsem tento silný svazek s výraznou obálkou nemohla pustit z ruky. Odložila jsem ho, ale za chvíli už jsem začala přemýšlet, co se bude dít dál….

A co má vlastně znamenat samotný název?
Angelologie je speciální vědecký obor, který se zabývá zkoumáním existence andělů, jejich historie začínající ihned po pádu z nebeských výšin a možností, jak je zničit.
A proč zničit?
Stačí, když řeknu 2 slova?
PADLÍ ANDĚLÉ.

Hlavní hrdinkou je obyčejná mladá žena, leckterá čtenářka by se v ní mohla zhlédnout. Evangeline sice žije v klášteře, ale city, pocity a pochyby má jako každý jiný člověk. Její víra je neotřesitelná až do dne, kdy dostane záhadný dopis od mladého vědce, jenž žádá povolení ke vstupu do jejich kláštera.
Místo aby Evangeline tuto žádost zamítla, stejně jako to udělala s těmi předchozími, zprávu si schová a tím se začíná odvíjet řetězec spletitých událostí, které začaly už dlouho před potopou světa.

Přiznám se, že první mě na knize zaujal její obal. Ale NIKDY NESUĎTE KNIHU PODLE JEJÍHO OBALU (toto nemyslím jen doslova, ale v této větě se skrývá i hluboká metafora), což zastávám už odjakživa, takže jsem ji se zájmem otevřela a přečetla si záložku. A tehdy bylo rozhodnuto, řekla jsem si, že ,,Angelologie" se mnou prostě musí odcestovat domů =)

Začala jsem s její četbou už ve vlaku, ale daleko jsem se nedostala, protože se rychle stmívalo.
Znovu jsem ji tedy otevřela doma a těšila se na každou chvilku, kterou budu moci věnovat dalšímu zkoumání příběhu.

Jistě, bylo tady pár věcí, které mi trochu vadily.
Například časté opakování jmen postav, v jednom odstavci se jediné jméno zopakovalo i 6x. Neříkám, že já jsem po slohové stránce kdovíjak vynalézavá, ale určité věci mi vadí.
Ovšem nebylo to natolik zlé, že bych kvůli tomu snížila hodnocení, kdepak =)

Tímto dílem jsem byla nadšená, už jsem za sebou měla tolik knih o upírech a vlkodlacích, že jsem potřebovala něco jiného =D Těším se na další díl =)

Hodnocení: 9/10
VŠE PÍŠU SAMA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama