VÍTEJTE U MĚ NA BLOGU =)
DOUFÁM, ŽE KDYŽ UŽ JSTE SEM ZAVÍTALI, BUDE SE VÁM TADY ASPOŇ LÍBIT =)
PROSÍM, ZANECHTE NĚJAKÝ KOMENTÁŘ, TO JE PRO BLOGERA PŘECE JEN TA NEVĚTŠÍ ODMĚNA =)

Helppes
REKLAMY PIŠTE POUZE SEM

Na vlásku/Tangled (2010)

7. dubna 2011 v 19:31 | Brynth |  Co jsem zhlédla

Anotace:
Na vlásku je animovaná hudební komedie plná efektů a dobrodružství o dívce, která má kouzelné vlasy zlaté barvy dlouhé víc než 70 stop. Princezna Locika je unesena z hradu svých rodičů již jako dítě a zamčena v tajné věži a touží po dobrodružství. Nyní je ve věku teenagera s bujnou fantazií a odhodlá se s pomocí temperamentního bandity provést velký husarský kousek. Locika a její komplici nacházejí dobrodružství, srdce, humor a vlasy… spoustu vlasů. Prozrazení jejího královského původu visí na nitce a její únosce je jim v patách.1)
----------------
Na tento film jsem byla velmi zvědavá….
Protože mám moc ráda ,,animáky", rozhodla jsem se ho zhlédnout, jakmile jsem poprvé viděla ukázku v televizi.
Něco však bylo špatně a já nakonec celý film viděla v originálním znění, bez titulků. Původně jsem se tedy velmi bála, že nebudu rozumět, ale nakonec se ukázalo, že mé obavy byly zbytečné.
Ale víte co?
Jsem nakonec moc ráda, že nebyl dabing ani titulky =)
Ony totiž písničky, které postupují celým filmem, jsou doslova kouzelné. Četla jsem mnoho recenzí na toto dílo ze studia ,,Pixar" a v několika z nich bylo zmíněno, jak velmi hudební čísla ve filmu pokulhávají.
Nesouhlasím….
Jistě, je to jen můj názor, nehodlám si tady hrát na soudce a nic vám nevnucuji =) Pro měl byl prostě ,,Na vlásku" i po muzikální stránce velmi kvalitní film.

A teď něco k němu samotnému….

,,Na vlásku" je pohádka. Ovšem ne tak ledajaká. Je to jakési modernější pojetí. I přesto v něm ale nechybí princezna ani mladý hrdina, který slečinku nakonec zachrání =)
A zde narážíme na první rozdíl.
Princezna byla ještě z kolébky unesena zlou čarodějnicí. Vychovávala ji jako svou dceru a dennodenně o ni pečovala. A důvod? Princezna (do češtiny překládáno její jméno jako Locika) má kouzelné vlasy a čarodějnici udržují věčně mladou. Locika ovšem čarodějnici miluje jako svou matku a velice ji obdivuje. Je soběstačná a ,,má vyřídilku", dokáže se o sebe postarat.
Hlavní mužský hrdina zase nemá nic společného s hrdinnými princi na statných koních z klasických pohádek. Je to malý zlodějíček a já ho na začátku filmu vnímala jako sebevědomého mladíka, který nikdy nic nebere vážně. Jak však film postupoval, začaly se projevovat jeho dobré vlastnosti a na konci už z něj byl rozumný muž, který je ochotný položit život za svou lásku.

Pokud byste na druhou stranu chtěli hledat i typické znaky pohádky, nebyli byste zklamaní….
Namátkou: ztracená princezna, kouzla, ,,záporák" - čarodějnice,….

,,Na vlásku" nepostrádá ani humorné prvky, mě osobně asi nejvíc uchvátil chameleon Pascal a policejní kůň, který celý film pronásleduje onoho zlodějíčka a nezastaví se před ničím…. To by ještě tak vtipné nebylo, ale když vidíte, že se kůň chová jako pes…. =D

K něčemu se vám v závěru přiznám….
Ke konci jsem se o rozplakala.
Důvod vám ovšem neřeknu, uvidíte sami, rozhodnete-li se věnovat hodinu a půl svého času zhlédnutí této pohádky =)

I celkové zpracování filmu je úžasné.
Je neuvěřitelné, jak moc technika za několik let pokročila. Porovnáme-li ,,animáky" z let dřívějších a dnešních, všimneme si mnoha změn. Zajisté k lepšímu....
Vše je realističtější, barevnější, lepší,….

Nadšená jsem byla i z hudby.

S čistým svědomím můžu říct, že jsem na filmu neshledala žádné větší nedostatky.
Ale najdete-li si několik oficiálních recenzí, zjistíte, že mnozí lidé by se mnou nesouhlasili.
Ale to je v pořádku, nemůže být vše jednotvárné.

Za sebe vám tedy tento filmík doporučuji.
Pusťte si ho, chcete-li si oddechnout, přestat myslet a na chvíli si odpočinout od svých problémů. Tato úsměvná pohádka vám určitě zvedne náladu… =)

HODNOCENÍ: 10/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lampgirl Lampgirl | Web | 11. dubna 2011 v 23:01 | Reagovat

Taky miluji animáky a Tangled se mi doopravdy líbilo. :) Vykašlala jsem se na český dabing a vrhla se na originální znění a myslím, že je to mnohem větší zážitek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama