VÍTEJTE U MĚ NA BLOGU =)
DOUFÁM, ŽE KDYŽ UŽ JSTE SEM ZAVÍTALI, BUDE SE VÁM TADY ASPOŇ LÍBIT =)
PROSÍM, ZANECHTE NĚJAKÝ KOMENTÁŘ, TO JE PRO BLOGERA PŘECE JEN TA NEVĚTŠÍ ODMĚNA =)

Helppes
REKLAMY PIŠTE POUZE SEM

Helppes

5. března 2011 v 15:06 | Brynth |  HELPPES

Poslání organizace:

Posláním naší organizace je integrace osob se zdravotním postižením do společnosti a kolektivu, jejich návrat do aktivního života, zařazení do vzdělávacího či pracovního procesu, rozšíření možností při sebeobsluze, získání větší soběstačnosti, nezávislosti, sebevědomí, svobody a bezpečí. To vše pomocí speciálně vycvičených psů.

Kdo jsme?

Helppes je první a jediná nezisková organizace svého druhu v ČR, která pomáhá osobám se zdravotním postižením na cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti, pomocí speciálně vycvičených psů a poskytuje zcela komplexní soubor souvisejících služeb - od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa, přes proškolení klienta až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa. Helppes splňuje všechny, Zákonem o sociálních službách dané podmínky a je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb, tudíž poskytuje tyto služby pomocí profesionálního týmu pracovníků a odborníků nejen na výcvik psů, ale i pracovníků s odborným zaměřením na práci s osobami se zdravotním postižením.

Komu pomáháme a zdarma poskytujeme sociální služby ?

Osobám se zdravotním postižením, držitelům průkazů ZTP, ZTP/P, příp. TP - osoby zcela nebo částečně upoutané na invalidní vozík, osoby s těžkým tělesným postižením, osoby se zrakovým postižením, osoby se sluchovým postižením, osoby, trpící záchvatovými onemocněními - kardiaci, epileptici, narkoleptici apod., osoby s kombinovanými handicapy - zrakově postižený vozíčkář, hluchoslepý ad., děti s různými typy postižení

Jaké typy speciálně vycvičených psů předáváme?

Jak pomáhá speciálně vycvičený pes osobě se zdravotním postižením?

Všem druhům psích pomocníků je společné, že pomáhají lidem se zdravotním postižením, bez rozdílu jejich věku, pohlaví či typu postižení, k návratu do aktivního života, v zapojení do vzdělávacího či pracovního procesu a do běžného života, jsou "komunikačním mostem" na veřejnosti, zvyšují soběstačnost a sebevědomí svých majitelů, jsou připraveni ke službě pro svého majitele 24 hodin denně, většina z těchto psů plní i úlohu psa - canisterapeuta - rozvíjení jemné i hrubé motoriky, prohřívaní spastických svalů, zlepšení psychiky ad.

Výhody pro naše klienty :

Metody naší práce:
  • Standardy kvality poskytování sociálních služeb
  • Etický kodex Helppes
  • Metodika praktického využívání psů
  • Interní manuál pracovníků a spolupracovníků
  • veškeré služby jsou poskytovány na základě sepsání Smlouvy o poskytování sociální služby
  • členství v mezinárodních organizacích Assistance Dogs Europe, Assistance Dogs International a Certifikát Delta Society nás zavazují k dodržování nejvyšších národních i mezinárodních standardů kvality komplexních služeb našim klientům
  • Přípravná a následná péče a individuální práce s klientem
  • Volnočasové aktivity - kalendář akcí

Pro veřejnost:

Pro všechny:

Helppes pořádá integrační, vzdělávací, společenské, zábavné i soutěžní akce, které poskytují veřejnosti možnost nahlédnout do nelehkého života osob se zdravotním postižením, navazovat nové kontakty mezi zdravými a handicapovanými a bořit léty zažité bariéry. Více informací naleznete v kalendáři akcí pro daný rok, nebo také zde.

Osvětová činnost - ukázky výcviku psů, prezentace, přednášky a besedy pro handicapované i zdravé - děti, školy, odbornou i laickou veřejnost. Cílem všech našich programů je seznamování veřejnosti s problematikou osob se zdravotním postižením a handicapované zapojit do aktivního života. Více informací o těchto našich aktivitách a programech se dozvíte zde.
převzato: www.helppes.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama