VÍTEJTE U MĚ NA BLOGU =)
DOUFÁM, ŽE KDYŽ UŽ JSTE SEM ZAVÍTALI, BUDE SE VÁM TADY ASPOŇ LÍBIT =)
PROSÍM, ZANECHTE NĚJAKÝ KOMENTÁŘ, TO JE PRO BLOGERA PŘECE JEN TA NEVĚTŠÍ ODMĚNA =)

Helppes
REKLAMY PIŠTE POUZE SEM

Barbara Erskinová- Dědictví minulosti

26. března 2011 v 23:41 | Brynth |  Kniha=skvělý přítel člověka =)

ANOTACE
,,Děj svého nového, v pořadí jedenáctého románu postavila autorka opět na prolínání dvou velmi vzdálených časových rovin - v té historické se vrací o dvě tisíciletí zpět, do Británie osídlované Římany v dobách počátku křesťanství a jeho střetů s vírou keltských druidů. I současná hrdinka Abi Ruthefordová, vikářka anglikánské církve, musí hned ve svém prvním působišti na farnosti v Cambridgi čelit předsudkům nejen pro své mládí a vzhled, ale hlavně pro své neobvyklé léčitelské a vizionářské schopnosti. Její útěk do Glastonbury, posvátného kraje plného tajemství, kde podle legend měl pobývat i Ježíš, oživí dávný příběh lásky, zrady a pomsty, a zároveň pomůže pronásledované hrdince překonat složité životní nástrahy."

Knihy od Barbary Erskinové jsem přečetla všechny.

Patří mezi mé oblíbené autory, její styl vypravování je mi velice blízký.
Co mě na jejích příbězích uchvátilo jako první, bylo prolínání minulosti a přítomnosti.
Když se hlavní hrdinka najednou ocitla ve středověku a sledovala životní osud osoby, jež žila o 500 let dříve, měla jsem pocit, že i já jsem se v čase přenesla zpátky.
Líbí se mi, že paní Erskinová si vždycky projde všechna místa, kde se její kniha má odehrávat, takže popisy jsou neuvěřitelně reálné a autentické.

Na téhle knize konkrétně mě zaujalo hned to, že mladá hrdinka je na počátku duchovní. Už to slibovalo zajímavý příběh. Žena jako vikářka, to se v dnešní společnosti nenosí.
Přiznejte si, dovedete si představit ženu v kněžském hábitu, která má na starosti sama celou farnost?
Já ne…. A proto se mi také líbilo, jak se během celé knihy mění Abiin pohled na víru, duchovno a samotného Boha.
Jak příběh z dob Ježíše Krista ožívá, má Abi nejdřív pocit, že se zbláznila. Myslí si, že má halucinace, nedokáže prostě uvěřit tomu, že by někde existoval jakýsi ,,přechod" mezi minulostí a budoucností.
Čím víc se ovšem dávné události otevírá, tím více je do ní vtahována a za chvíli nedokáže myslet na nic jiného.

Vyhrocovat se to začne v té chvíli, kdy jiného duchovního posedne duše plná zloby a touhy po smrti. Duše, která patřila jednomu z hlavních protagonistů dávného příběhu. A ta duše chce Abi zabít….

Jako v každém díle této autorky, i tady hraje velkou roli onen pověstný ,,šestý smysl". Postavám nejednou zachrání život a pomůže jim vybruslit z nepříjemných situací.
Dalším důležitým elementem jsou postavy, které se zabývají nadpřirozenem, hypnózou a jsou schopny otevřít se věcem, které obyčejní lidé nevidí….

Shrnu-li to, ani toto dílo mě nezklamalo.
Každá kniha od paní Erskinové se mi líbila, každá mě zaujala něčím jiným, asi také proto, že součástí děje jsou věci, o které se sama zajímám a jejichž studium mě moc baví.

Hodnocení: 10/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Věrka 13 Věrka 13 | Web | 28. března 2011 v 20:20 | Reagovat

Ahoj Sb,přečti si pls můj článek na blogu,je to duležité :-)
http://webik-pro-holky.blog.cz/1103/pozastaveni

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama